نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس

نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس

نوشته های مرتبط

نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس

سلام و درود خدمت شما عزیزان و همراهان فایننس آکادمی: آموزش فارکس شیراز. مهم‌ترین نکته‌ای که جهت فعالیت در فارکس باید به آن توجه ویژه کرد، مدیریت درست سرمایه خود در بازار است. فراموش نکنید که شما در مرحله اول باید تلاش کنید که پولی را از دست ندهید نه اینکه پولی به‌دست آورید. در این مقاله با بررسی نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس همراه فایننس آکادمی باشید تا بتوانید معاملات موفقی در بازار فارکس داشته باشید.

1. با پولی معامله کنید که تحمل از دست دادن آن را داشته باشید

انجام معامله در بازار تبادلات ارزی بر اساس حدس و تخمین است و می‌تواند باعث ضرر و زیان شود. هر قدر که شما به پول و سرمایه خود وابستگی بیشتری داشته باشید، تصمیم‌گیری با ذهن راحت‌تر درباره آن مشکل‌تر خواهد بود. پول شما با ارزش است، اما هرگز نباید با پولی که برای زندگی لازم دارید، معامله کرد. یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس این است که همیشه با پولی معامله کنید که از دست دادن آن به زندگی روزمره شما آسیبی نرساند.

2. وضعیت بازار را مشخص کنید

قبل از انجام معامله باید بدانید، بازار در چه وضعیتی است؟ آیا روند حرکت صعودی، نزولی و یا خنثی است؟ آیا این روند قوی است یا ضعیف؟ به‌دست آوردن تصویر دقیق و واضح از موقعیت بازار، زمینه‌ساز انجام یک معامله موفقیت‌آمیز است. توجه داشته باشید که باید همواره به آن توجه داشته باشید.

نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس

3. دوره زمانی را که با آن معامله می‌کنید، مشخص کنید

بسیاری از معامله‌گران بدون مشخص کردن زمان خروج از معامله، اقدام به انجام معامله می‌کنند. اهمیت این مسئله، این است که ذهن خود را برای آن آماده می‌کنید و اگرچه مشخص کردن زمان دقیق خروج از معامله امکان‌پذیر نیست، اما مشخص کردن این زمان قبل از ورود به معامله بسیار مهم است. یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس، مشخص کردن دوره زمانی معامله است.

4. زمان انجام معامله را مشخص کنید

توجه به زمان معامله می‌تواند در نتیجه آن موثر باشد. اخباری که در بازار اعلام می‌شوند، از قبیل شاخص بهای مصرف کننده (CPI)، میزان خرده فروشی و یا تصمیم بانک‌های مرکزی برای افزایش نرخ بهره بانکی، می‌توانند حرکت قبلی بازار را تثبیت نمایند. تحلیل‌های تکنیکی می‌تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که تغییر قیمت چه هنگام و چگونه صورت خواهد گرفت. این نیز یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس است.

5. اگر شک دارید، معامله نکنید

اگر درباره انجام صحیح یک معامله مطمئن نیستید و تردید دارید، وارد بازار نشوید. معامله‌گری همیشه همراه با ریسک‌های فراوانی است. اگر می‌خواهید معامله‌گری موفقی باشید علاوه بر یادگیری تحلیل تکنیکال و تهیه یک سیستم معاملاتی جامع نکات ریزی وجود دارد که باید همواره حواستان به آنها باشد. یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس، پرهیز از معامله در صورت عدم اطمینان است.

6. با مقدار مشخص و منطقی معامله کنید

معامله با مارجین به معامله‌گر امکان می‌دهد که با بهره‌گیری از ضریب افزایش سرمایه، به معامله بپردازد. عاقلانه‌ترین راه آن است که با میزان کم و در دفعات متعدد وارد معامله شوید و بدین ترتیب خواهید توانست بر روی سایر ارزها نیز معامله انجام دهید. این نیز یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس است که باید به آن توجه داشته باشید.

7. روند بازار را مشخص کنید

آنچه اکثریت بازار در خصوص وضعیت و جهت آن در نظر دارد و حرکتی که انجام می‌دهد و یا انجام خواهد داد، تمایل و گرایش بازار نامیده می‌شود. به‌طور کلی به این حرکت، روند گفته می‌شود. تحلیل‌های تکنیکال و بنیادی می‌توانند مشخص کنند که روند از چه زمانی شروع شده و آیا این روند قوی یا ضعیف است. شناخت روند بازار یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس است.

نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس

8. انتظارات بازار را در نظر داشته باشید

انتظارات بازار مشخص کننده تمایلاتی است که بیشتر معامله‌گران و تحلیلگران از بازار و اخباری که در آینده نزدیک اعلام می‌شود، دارند. اگر آنها انتظار داشته باشند که نرخ بهره افزایش یابد و سپس چنین شود، تغییر زیادی در حرکت‌های بازار دیده نخواهد شد، چون بازار قبلاً نسبت به اعلام این تغییر واکنش نشان داده و برای آن آمادگی داشته است. این یکی از نکات کلیدی است که باید همواره در نظر داشته باشید.

9. از روش‌هایی که سایر معامله‌گران به‌کار می‌برند، استفاده کنید

هر چه بیشتر بدانید که معامله‌گران دیگر به چه روشی عمل می‌کنند و چه چیزهایی را در نظر می‌گیرند، تحلیل‌ها و حدس‌های شما دقیق‌تر خواهد شد. دلایل این امر یک قاعده ساده ریاضی است: معامله‌گران بیشتر از تعداد محدودی از ابزارهای تکنیکال استفاده می‌کنند. معرف‌ترین این اندیکاتورها، RSI 9 و ۱۴ روزه، خطوط روند و سطوح حمایت و مقاومت، فیبوناچی ریتریسمنت، اندیکاتور MACD و میانگین متحرک توزیعی ۹، ۲۰ و ۴۰ روزه هستند. استفاده از روش‌های دیگر معامله‌گران یکی از نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس است.

 

سخن پایانی

امیدواریم با رعایت این نکات کلیدی برای موفقیت در معاملات فارکس، معاملات موفق‌تری داشته باشید و از ریسک‌های غیرضروری در بازار فارکس جلوگیری کنید. همچنین برای جلوگیری از ضرر های احتمالی و کاهش آنها حتما به یادگیری صفر تا صد فارکس بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *