محاسبه حجم فارکس

نحوه محاسبه حجم معامله در فارکس

نوشته های مرتبط

یکی از سریع ترین روش های رسیدن به درآمد دلاری و تجارت در دنیای بزرگ فارس اموزش صحیح و کسب دانش درباره این بازار وسیع وبزرگ است. پس اگر در دسته افرادی هستید که دوست دارید در مورد این بازار اطلاعات کسب کنید و اموزش ببینید به شما پیشنهاد میکنم با سایت فایننس اکادمی همراه باشید تا در مورد نحوه محاسبه حجم معامله  اطلاعات مفید و مختصری به شما دهم.

 لات وانواع ان در فارکس

انواع حجم معامله

حجم معامله به واحد های مشخصی تقسیم میشود:

لات(lot)

میکرو لات

لات نانو

لات کوچک

روش محاسبه حجم معامله

انتخاب نوع حساب : با انتخاب یک بروکر مناسب میتوانید شرایط و مقدار حداقل معامله ی مجاز و متفاوتی داشته باید برای حجم معامله، باید از شرایط و مقادیر حداقل معامله برای حساب خود آگاهی داشته باشید.

تعیین ریسک مجاز : قبل از ورود به معامله ،باید سطح ریسک خود را مشخص کنید.ین به معنای تعیین میزان سود یا زیانی است که می‌توانید در یک معامله قبول کنید. معمولاً به صورت درصدی از موجودی حساب شما مشخص می‌شود.

حجم معامله : با مشخص کردن دو مورد فوق شما میتوانید ان را محاسبه کنید. یا به  طور مثال حجم معامله را با ضرب تعداد لات در ارزش هر لات محاسبه کنید.

حجم معاملاتی و اهرم :

همان مفهومی است که در معاملات ما از آن استفاده میکنیم . عموما از واحد lot  استفاده میشود که ارتباط بسیار زیادی با لورج leverage دارد . شما میتوانید با دیدن کلیپ زیر بطور کامل نحوه محاسبه حجم و دیگر مفاهیم را درک کنید.

leverage  یا اهرم معاملاتی :

در بازار های آپشن یا option  جذابیتی که وجود دارد اهرم های معاملاتی است .  در بازار فارکس حداقل اهرم از 100 شروع میشود.

یعنی هر مقدار پولی که ما وارد معامله میکنیم در عدد 100 ضرب می شود .

به طور مثال اگر ما 10 دلار وارد یک معامله شویم بازار توسط بروکر 1000 دلار وارد معامله می شود . همان طور که این موضوع جذابیت بالایی دارد بسیار خطرناک نیز می باشد. شما باید به کمک مدیریت سرمایه مقدار ورودی خود را کنترل کنید تا با کمترین ضرر ممکن سود قابل توجه نسبت به سرمایه اتان بدست آورید.

وجه تضمین :

به مقدار پولی که وراد یک معامله میکنیم وجه تضمین می گویند. وجه تضمین همان عددی است که در ضریت یا اهرم ضرب میشود . در فارکس وجه تضمین را به لات عنوان میکنیم و مضرب هایی از لات را استفاده میکنیم یعنی میگوییم یک لات وارد بازار شدیم یا یک و نیم لات.

لات یا حجم ورودی :

لات با volume  نمایش داده میشود به همین خاطر به آن حجم گفته می شود . یک لات lot  معادل 100.000 واحد یا unit  ارز پایه است .

در فارکس نمادها به صورت کدهای سوئیفتی یا به صورت جفت ارز نمایش داده میشود.

مانند eur/usd  در این نماد که یورو دلار است ارز پایه دلار میباشد .

خب بریم سراغ محاسبه .

هر یک لات معادل 100.000 دلار است و ما اهرمی داریم که مقدار آن 100 است. در نتیجه چه عددی را در 100 ضرب کنیم که 100.000 بدست آید ؟ احسنت به شما 1.000 دلار . در اینجا 1000 دلار همان وجه تضمین است که بالاتر به آن اشاره کردم.

برای پاسخگویی به سوالات بیشتر شما فاینسس را دنبال کنید و برای شروع و یادگیری  با موسسه تماس بگیرید و از راهنمایی مشاوران ما استفاده کنید. در هر قدم ما کنار شما هستیم با تشکر از نگاه ارزشمندتان.

مقاله های مرتبط

اموزش فارکس در شیراز

اموزش مفاهیم در فارکس

بازیگران فارکس چه کسانی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *