لات (LOT) در بازار فارکس

لات چیست

نوشته های مرتبط

لات چیست و حجم ان در فارکس :

لات چیست؟ مبنای اندازه گیری است مثل متر یا کیلو گرم. حالا هر لات معادل 100.000 واحد از ارز پایه است که بهش unit  هم میگن. برای درک بهتر من یک مثال میزنم . ما وارد یک معامله ای شدیم و یک لات دلار خریده ایم یعنی صد هزار دلار خریده ایم.

در فارکس بازار به صورت جفت ارز است. فارکس forex از اختصار دو کلمه foreign exchange بوحود آماده به خاطر همین همه نماد های فارکس به صورت جفت ارز نوشته شدن. به اختصار چند تا مثال برای درک بهتر براتون میزنم

 

جفت ارز در فارکس:

برای پاسخ به سوال لات چیست ابتدا : وارد فارکس که میشیم نوشته eur/usd این نماد یورو به دلار است. این نماد یک نرخ برابری داره که نوشته 1.09874 .

اگر بخوام براتون معنیش کنم میشه هر یک یورو برابر است با 1.09874 دلار . یک مثال دیگه براتون میزنم برای درک بهتر. نرخ برابری usd/jpy برابر است با 149.870 بنابر این هر یک دلار 149.870 ین ژاپن می ارزد.

 

نحوه محاسبه خرید و فروش در لات :

اگر در بازار 2 لات eur/usd بخریم یا buy باز کنیم یعنی 200.000 یورو خریدشده و معادل همین مقدار به دلار فروخته .
برای محاسبه و تبدیل یورو به دلار از نرخ برابری استفاده میکنیم که میشود 200.000*1.09874 که معادل 219,748 دلار فروخته .

این موضوع شاید مقداری گیج کننده باشد خبر خوب این که محاسبات توسط سیستم انجام میشود و شما نیازی نیست این فرایند پیچیده را بدانید. ولی اگر با همین توضیحات یاد گرفید احسنت به شما ؛ اما اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در مورد لات چیست بدست اورد از پست محاسبه سود دیدن بفرمایید.

پیشنهاد برای یاد گیری بهتر  لات چیست:

ما مفاهیم بسیار زیادی در فارکس داریم که مهترین مفهوم لات چیست و اهرم معاملاتی چه معناست. این دو بسیار به همدیگر نزدیک هستند و برای درک بهتر مقدار ورودی به هر معامله ما باید این دو تا را بلد باشید. یشنهاد میکم برای درک بهتر از طریق لینک های زیر آموزش های تکمیلی را حتما ببینید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *