جفت ارز ها در فارکس

بازیگران فارکس – چه کسانی بازار فارکس را اداره میکنند؟

نوشته های مرتبط

هدر هنگام ورود به بازار همیشه این سوال پیش می اید که ایا این بازار مطمعن هست؟ یا اینکه من میتوانم با اطمینان سرمایه ی خودم را در بازار فارکس بگذرام ؟چه کسانی بازار فارکس را اداره میکنند و شناخت ان ها چه تاثیر در بازار دارد؟  در این جا به این مبحث میپردازیم و بهترین راه سرمایه گذاری را به شما عزیزان اموزش میدهم با فایننس اکادمی همراه شوید.

چه کسانی بازار فارکس را اداره میکنند؟

بازار فارکس از ارزهای مختلف در سراسر جهان تشکیل شده است، که ممکن است پیش‌بینی نرخ ارز را دشوار کند. زیرا چندین بازارگردان می‌تواند در نوسان قیمت‌ها دست داشته باشد. با این حال، عوامل زیر همگی می‌توانند تأثیری بر بازار فارکس داشته باشند.

نوسانگیران فارکس
عوامل موثر در نوسان قیمت فارکس

چه کسانی بازار فارکس را حرکت می‌دهد؟

بانک‌های مرکزی:

بانک‌های مرکزی کنترل عرضه ارز را در اختیار دارند و می‌توانند اقداماتی را اعلام کنند که تأثیر قابل توجهی در قیمت ارزها داشته باشد. به عنوان مثال، تزریق  پول به اقتصاد است و می‌تواند منجر به کاهش قیمت یک ارز با افزایش عرضه آن شود.

گزارش‌های خبری:

در کشورهای پیشرفته تقویم اقتصادی وجود دارد که تحلیلگران میتوانند به راحتی نسبت به اخبار منتشر شده تصمیم گیری کنند. این سایت که فارکس فکتوری نام دارد شاخص های مهم اقتصادی را میتوانید دنبال کنید و تقویم اقتصادی در این سایت بارگزاری میشود.

احساسات بازار:

 احساساتی مانند ترس، امید،طمع میتواند در معملات تاثیر بسزایی داشته باشد و در این مواقع به صورت منطقی و با کنترل کردن احساسات باید جلوی تاثیرات منفی و شدید روی بزار جلوگیری کرد.

شرکت های بزرگ تجاری:

در بازار فارکس شرکت های بزرگ تجاری نیز معاملاتشان تاثیر بسیار زیادی دارد. شرکت هایی مانند اپل یا تسلا برای تجارتشان نیاز به تبدیل ارزها به یکدیگر دارند بعنوان مثال مقدار زیادی کالا به اروپا فروخته اند برای تبدیل یورو های بدست آمده به دلار از بازار فارکس استفاده میکنند.

بانک ها و بنگاه های اقتصادی:

بانک و موسسات کوچک نیز برای تامین ارز و سود از سرمایه های جذب شده در این بازار در حال معامله کردن و نوسان گیری هستند. این موسسات معمولا به صورت سود مشارکت در سال مقداری از سود حاصله را به مشترکان خود پرداخت می کنند و این عدد بین 8 تا 15 درصد در سال می باشد.

توجه کنید ربات های معامله گری که گاها به افرادی مثل ما معرفی میشود جزو این موسسات نیستند . زیرا که آنها سود ماهیانه 3 الی 8 درصد را معرفی می کنند. این شیوه قدمی در قالب جدید و صورت هرمی یا طرح های پانزی به شما ارائه میشود.

سفته بازان و معامله گران خورد:

اشخاص حقیقی مانند شما خوانندگان عزیز نیز در این تغییرات سهیم هستیم و به دلیل این که تعداد افراد شرکت کننده در بازار بسیار زیاد است در حد سرمایه خود تاثیر میگذاریم.

در این مقاله ما به صورت اجمالی به تاثیر گذاران بازار پرداختیم.

تاثیر معامله گران روی بازار
تاثیر معامله گران روی بازار

مقاله های مرتبط برای اشنایی بیشتر این بازار و شروع یادگیری :

اموزش فارکس در شیراز

اموزش مفاهیم اهرم و لورج

صفر تا صد فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *