اموزش بورس فارکس در شیراز

اموزش بورس فارکس در شیراز

نوشته های مرتبط

اموزش بورس فارکس در شیراز

بازار فارکس به عنوان یکی از بزرگترین میدان‌های معاملات جهان شناخته می‌شود که در آن بزرگترین معامله‌گران جهان شرکت دارند. بانک‌ها، موسسات، شرکت‌های بزرگ، بانک‌های مرکزی دولت‌های مختلف، صندوق‌های تامین سرمایه و نوسان گیرهای حرفه‌ای در این بازار حضور دارند. برخی از تحلیل‌گران بازار مالی، بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان یکی از پرسودترین بازارهای مالی دنیا توصیف می‌کنند، که این نظر صحیح است. با این حال، لازم است که به امنیت بازارها نیز توجه ویژه‌ای شود. ممکن است بازار فارکس در برخی شرایط به اندازه بازار ارزهای دیجیتال سودآور نباشد، اما با توجه به سطح بالاتر امنیت که در مقایسه با بازار ارزهای دیجیتال دارد، به کاربران خود سود مناسبی را فراهم می‌کند.در وبسایت فایننس اکادمی درباره اموزش بورس فارکس در شیراز صحبت خواهیم کرد.

چه چیزی در فارکس معامله می شود:

در معاملات فارکس، هیچ چیزی به صورت فیزیکی خریداری نمی‌شود، این باعث می‌شود که این فرایند ممکن است برای برخی افراد گیج‌کننده باشد. به همین دلیل ما از یک قیاس ساده (با اشکالاتی کم) برای توضیح بهتر این موضوع استفاده می‌کنیم.

به عنوان یک تصویر ذهنی، فرض کنید خرید ارز معادل خرید سهام از اقتصاد یک کشور خاص باشد.

قیمت ارز عمدتاً نمایانگر نظر بازار درباره وضعیت فعلی و آینده اقتصادی کشور مربوطه است.

در معاملات فارکس، وقتی مثلاً یک فرد ین ژاپنی می‌خرد، در واقع دارد “سهام” از اقتصاد ژاپن را خریداری می‌کند.

به عبارت دیگر، او در حال پیش‌بینی کردن این است که وضعیت اقتصاد ژاپن در حال حاضر خوب است و در آینده نیز بهبود خواهد یافت.

فرد با امید به درآمد، این ارز را خریداری می‌کند با امید به فروش بعدی “سهام” به بازار با سود.

در کل، نرخ تبدیل یک ارز نسبت به دیگر ارزها نمایانگر وضعیت اقتصادی کشور مربوطه در مقایسه با دیگر کشورهاست.

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده، شما می‌توانید با اطلاعات کسب‌شده، به معاملات در بازار فارکس بپردازید. اما لطفاً پیش از انجام معاملات با نمره خوب و عالی، اقدام به سرمایه‌گذاری نکنید.

در معاملات فارکس، گرچه ارزهای مختلف برای معامله وجود دارند، اما بهتر است به عنوان یک تازه‌کار در این بازار، با “ارزهای اصلی” شروع کنید.

“ارزهای اصلی” این نام را به دلیل حجم بالای معاملات بر روی آنها و نمایشگر بزرگترین اقتصادهای جهان دارند.

هر معامله‌گر فارکس دیدگاه متفاوتی درباره “ارزهای اصلی” دارد. تاجران مقید که احتمالاً نمرات خوبی در دانشگاه داشته باشند، فقط ارزهای USD، EUR، JPY، GBP و CHF را به عنوان ارزهای اصلی می‌شناسند. سپس ارزهای AUD، NZD و CAD به عنوان “ارزهای کم‌مخاطره” شناخته می‌شوند.

اما دیدگاه ما کمی متفاوت است. برای سهولت، ما تمام هشت ارز فوق را به عنوان “ارزهای اصلی” معرفی می‌کنیم.

نحوه کسب سود از معامله در فارکس:

ارزها در بازار فارکس همیشه به صورت جفت ارز قیمت‌گذاری می‌شوند، به عنوان مثال GBP/USD یا USD/JPY.

این جفت‌بندی به دلیل این است که در هر معامله فارکس، شما همزمان یک ارز را می‌خرید و یک ارز دیگر را می‌فروشید.

هر زمان که یک معامله فارکس انجام می‌دهید، به این معناست که یک ارز را با ارز دیگر مبادله می‌کنید و ارزها در مقابل یکدیگر قیمت‌گذاری می‌شوند. به عنوان مثال، نرخ تبدیل پوند انگلیس به دلار آمریکا.

همچنین هنگامی که فروش انجام می‌دهید، نرخ تبدیل به شما می‌گوید که در ازای فروش یک واحد از ارز پایه، چند واحد از ارز قیمت‌گذاری شده دریافت می‌کنید.

اگر به عنوان مثال، EUR/USD خریداری کنید، این بدان معناست که ارز پایه (یورو) را می‌خریدید و همزمان ارز قیمت‌گذاری شده (دلار آمریکا) را می‌فروشید. به عبارت ساده، “یورو می‌خرید، دلار آمریکا می‌فروشید”.

تصمیم به خرید یا فروش بستگی به پیش‌بینی شما از افت و یا افزایش ارزش ارز پایه نسبت به ارز قیمت‌گذاری شده دارد. به عبارت دیگر، اگر فکر کنید ارز پایه نسبت به ارز قیمت‌گذاری شده ارزش افزایش خواهد یافت، آن جفت ارز را خریداری می‌کنید، و اگر فکر کنید کاهش خواهد یافت، آن را می‌فروشید.

نمودار یا چارت قیمت:

نمودارها به واقع عملکرد معاملاتی در طول یک دوره مشخص (مثلاً بازه‌های 5 دقیقه‌ای، 4 ساعته، روزانه یا هفتگی) را به تصویر می‌کشند. با استفاده از داده‌های قیمتی برای هر دارایی، حتی به ازای قیمت دوچرخه، می‌توان نمودار تحلیلی ایجاد کرد.

تغییرات قیمت به طور عمدتاً تصادفی اتفاق می‌افتد. بنابراین، به عنوان یک معامله‌گر، وظیفه ما مدیریت ریسک و ارزیابی احتمالات است، و نمودارها در اینجا به ما کمک می‌کنند.

نمودارها بسیار کاربرپسندند چرا که نحوه حرکات قیمتی در طول زمان را به تصویر می‌کشند و تحلیل آن را آسان‌تر می‌سازند. این ابزارها به ما این امکان را می‌دهند که حرکات قیمتی، الگوها و روندهای یک جفت ارز را به راحتی شناسایی و تحلیل کنیم.

در نمودار، محور Y (عمودی) مقیاس قیمت را نشان می‌دهد و محور X (افقی) مقیاس زمانی را نشان می‌دهد. قیمت‌ها از چپ به راست روی محور X ترسیم می‌شوند و آخرین قیمت در انتهای سمت راست نمودار نمایش داده می‌شود.

اموزش بورس فارکس در شیراز
اموزش بورس فارکس در شیراز

انواع نمودارهای قیمت

 

1. نمودار خطی:
نمودار خطی با استفاده از خطوط برای نشان دادن تغییرات در طول زمان ایجاد می‌شود. این نمودار به ویژه برای نمایش روند یک دارایی یا متغیر به مدت زمان خاصی کاربرد دارد.

2. نمودار میله‌ای:
در نمودار میله‌ای، از میله‌ها برای نمایش مقادیر مختلف استفاده می‌شود. هر میله نشان‌دهنده یک مقدار خاص است و ارتفاع آن نشان‌دهنده میزان مقدار است.

3. نمودار شمعی یا نمودار کندلی:
نمودار شمعی با استفاده از کندل‌ها برای نمایش باز و بسته شدن قیمت در یک بازه زمانی خاص ایجاد می‌شود. هر کندل دارای دو بخش است؛ بخش بالایی نشان‌دهنده باز کردن و بخش پایینی نشان‌دهنده بستن قیمت در آن بازه زمانی است.

حالا بیایید هرکدام از این نمودارها را با دقت توضیح دهیم.اموزش فارکس در شیراز

یک نمودار خطی ساده:

هنگامی که این خطوط به هم وصل می‌شوند، این امکان فراهم می‌شود که حرکت کلی قیمت یک جفت ارز در طول یک بازه زمانی مشاهده گردد.

آشنایی با نمودارهای خطی، میله‌ای و شمعی در تحلیل تکنیکال به تفصیل بررسی می‌شود. درک نمودار خطی ساده است، اما ممکن است جزئیات زیادی درباره رفتار قیمت در داخل آن بازه زمانی را ارائه ندهد.

نمودار میله ای:

نمودار میله‌ای به مقداری پیچیده‌تر از نمودار خطی است، زیرا جزئیات بیشتری از قیمت باز شدن و بسته شدن، و همچنین سقف و کف قیمتی را نمایان می‌کند.

این نوع نمودار به تریدر این امکان را می‌دهد تا محدوده نوسان قیمت در هر بازه زمانی را به وضوح ببیند.

آشنایی با نمودارهای خطی، میله‌ای و شمعی در تحلیل تکنیکال به تفصیل بررسی می‌شود. میله‌ها ممکن است میله به میله بزرگ یا کوچک شوند.

سر میله عمودی نشان دهنده پایین‌ترین قیمت معامله شده در آن بازه زمانی است، و سر میله بیشترین قیمت پرداخت شده را نشان می‌دهد.

خود میله عمودی دامنه معاملات آن جفت ارز را به صورت کلی نشان می‌دهد.

با بیشتر شدن نوسانات قیمتی، میله‌ها بزرگ‌تر می‌شوند. با کم شدن نوسانات قیمتی، میله‌ها نیز کوچک‌تر می‌شوند.

اندازه میله نشان دهنده بازه بین سقف قیمت و کف قیمت در طول دوره میله است.

زائده افقی در سمت چپ میله قیمت باز شدن و زائده افقی در سمت راست قیمت بسته شدن را نشان می‌دهد.

اموزش بورس فارکس در شیراز
اموزش بورس فارکس در شیراز

نمودار کندلی:

نمودار شمعی ژاپنی یک نوع دیگر از نمودار میله‌ای است که همه اطلاعات قیمتی نمودار میله‌ای را به نمایش می‌گذارد، اما در قالبی زیباتر و گرافیکی‌تر.

بسیاری از معامله گران ترجیح می‌دهند از نمودار شمعی یا کندلی استفاده کنند، زیرا نه تنها زیباتر است، بلکه خوانش آن نیز آسان‌تر است.

میله‌های شمعی ژاپنی نشان دهنده دامنه بالا به دامنه پایین با استفاده از یک خط عمودی هستند. اما در نمودار شمعی ژاپنی، بدنه (قسمت میانی) نمایانگر محدوده بین قیمت باز شدن و بسته شدن است.

کندل‌ها (شمع‌ها) با نمایش “بدنه” و استفاده از رنگ‌های مختلف، حس بهتری از صعود یا نزول بازار ایجاد می‌کنند. اگر بدنه در وسط پر شود یا رنگی شود، این نشان‌دهنده است که جفت ارز کمتر از قیمت باز شده بسته شده است.

اموزش فارکس در شیراز
اموزش بورس فارکس در شیراز

 

کدام نمودار بهتر است؟

نمودارها انواع مختلفی دارند و الزاماً یکی بهتر از دیگری نیست.

هر نمودار مزایا و معایب خاص خود را دارد. برای تحلیل تکنیکال، می‌توانید هر نوع نموداری را که دوست دارید انتخاب کنید یا از چندین نمودار همزمان استفاده کنید. همه چیز به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

اکنون که می‌دانید چرا کندل‌ها بسیار جذاب هستند، وقت آن است که به شما بگوییم که در بیشتر جاها (اگر نگوییم همه جا) در این سایت از نمودارهای شمعی ژاپنی استفاده کرده‌ایم.

سخن اخر:

تنوع زیادی در نمودارهای قیمتی وجود دارد که معامله‌گران می‌توانند از آنها برای تحلیل بازار فارکس بهره‌مند شوند.

در خواندن نمودارهای قیمتی، سعی نکنید کار را پیچیده کنید. به سادگی سلایق نموداری خود را پیدا کنید و در همان حال به دنبال میزان صحیح و کافی از اطلاعات در نمودار باشید تا بتوانید تصمیمات موفقی در زمینه معاملات انجام دهید. به عبارت دیگر، اطلاعات باید به حدی باشند که مغز شما از بار زیاد آنها هنگ نکند و بتوانید تصمیمات بهینه‌ای اتخاذ کنید.

برای اموزش صفر تا صد فارکس در شیراز میتوانید از پل های زیر ارتباط برقرار کنید:

09902032869

finance.academi1@gmail.com

شیراز-زرهی-نبش کوچه 2 باهنر شمالی-ساختمان طاحونه-طبقه دوم-واحد4

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *